YAHUDİLİK VE MASONLUK, OKTAR’A ‘ARKADAŞ KAZIĞI’ ÇIKTI!.

Bu haber 18 Temmuz 2018 - 0:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yahudilik ve Masonluk kitabının ‘Harun Yahya’ mahlasını kullanan Adnan Oktar tarafından değil, Sahaflar Çarşısı’nda yüksek dereceli bir masonun kitaplarını satın alan arkadaşları tarafından yazıldığı ortaya çıktı.

Kamuoyunda ilk Yahudilik ve Masonluk kitabıyla tanınan organize suç örgütü elebaşı Adnan Oktar’ın aslında bu kitabın ne yazılmasıyla ne de yayınlanmasıyla hiçbir alakasının olmadığı ortaya çıktı.
DipDalga.com’un edindiği bilgilere göre olayın gerçek hikayesi şöyle:

Adnan Oktar İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari Bölümü’nde öğrenim gördüğü sıralarda, Adnan Oktar’ı da tanıyan bir grup idealist genç Sahaflar Çarşısı’nda gezdikleri sırada orada bulunan bir kitapçı dükkanına bir kütüphane dolusu kitap geldiğine şahit olurlar.

Kitaplar yaşlı bir bayan tarafından oraya getirilmiştir. Kocası vefat edince, kocasına ait tüm kitapları toplar bir kitapçıya getirir. Kitaplar gençlerin dikkatini celp eder ve orada incelemeye başlarlar. Vefat etmiş olan şahsın diplomalarına varana kadar birçok kişisel evrakı kitapların arasındadır.

Ayrıca mevtanın sağlığında ‘’yüksek dereceli bir mason’’ olduğuna dair belgeler ve masonlar hakkında birçok belgenin de bulunması gençleri heyecanlandırır. Hemen kitapçıya kütüphanenin tamamını almak istediklerini söyleyip fiyat sorarlar. Kitapçı o zamanın parasıyla 500 bin lira ister. Kitapçıya o anda o kadar paraları olmadığını fakat kendilerine bir hafta müsaade ederse parayı getireceklerini söylerler. Kitapçı kabul eder. Bir hafta sonra gençler arkadaşlarından topladıkları 500 bin lirayı Sahaflar Çarşısı’na getirip kitapçıya takdim ederler ve tüm kütüphaneyi satın alırlar.

DipDalga’ya bilgi veren kaynaklar Yahudilik ve Masonluk kitabının Sahaflar Çarşısı’ndan alınan ve tamamı yüksek dereceli bir masona ait olan belgelerden edinilen bilgilerle aynı gençler tarafından hazırlandığını; dolayısıyla Adnan Oktar’ın kitabın hazırlanmasıyla uzaktan-yakından alakasının ve bu bilgileri bir araya getirip kitap haline getirebilecek bir kapasitesinin olmadığını kaydettiler.

Adnan Oktar’ın kitapla ilişkilendirilme sürecinin ise, o yıllarda ortam siyasal açıdan karışık olduğu için kitabı yayına hazırlayan ekipten kimsenin kitaba adını yazmak istememesi ile geliştiği vurgulandı. Birtakım dengesiz tavırları sebebiyle kimsenin ona ilişmeyeceği düşünülerek ‘Harun Yahya’ mahlasıyla Adnan Oktar öne sürüldü.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.