SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

YARGI-REKTÖR İLİŞKİLERİ!..

Bu haber 05 Ağustos 2019 - 11:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir toplumu yok etmek istiyorsanız; adalet sistemini çalışmaz hale getirin, toplumun adalete olan güvenini yok edin yeterli.

Adalet, toplumu ayakta tutan en önemli olgudur. Adalet olmadan hiçbir sistem ayakta kalamaz. Adalet, bireyler tarafından sağlanamaz. Adaleti sağlayacak olan devlet ve ilgili organlarıdır.

Adaleti sağlamakla görevli kurum ve kuruluşlar ile bu kuruluşlarda görev yapan kişilere olan güvenin sarsılması, toplumun devlete olan güveninin sarsılması anlamına gelir.

İDARE MAHKEMESİ-REKTÖR İLİŞKİSİ

Adaleti temsil eden yargı mensupları ile şüpheli ya da her an şüpheli durumuna düşebilecek kişilerin toplumsal ilişkileri de bu bağlamda değerlendirildiğinde;

FETÖ-cü Süleyman Büyükberber’in yerine Gazi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan ve öncesinde Büyükberber’in sağ kolu ve yardımcısı olan İbrahim Uslan ile üniversitelerin yargı yönünden sürekli muhatap oldukları Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı’nın samimiyetleri; toplumun adalet duygularını zedeleyici bir görünümde olmamalıdır.

Bir FETÖ-cünün sağ kolu olarak görev yapmış olan İbrahim Uslan’a rektörlük görevi tevdi edilince, rektör ve üniversitelerin sürekli ‘sanık-tanık-şikayetci’ ilişkisi içerisinde olduğu İdare Mahkemelerinin başında bulunan kişinin hatta üst mahkeme olan Bölge İdare Mahkemesi’nin başında bulunan kişinin, rektörün makamına ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gidip, samimi bir ortamda ‘çay’ içmesi ve poz vermesi; rektör ve üniversite yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunacak olan personelin adalet duygularını ve adalete olan güvenlerini sarsmış görünüyor.

Esat Toklu – İbrahim Uslan

AKADEMİSYENLER VE İDARİ PERSONEL RAHATSIZ

Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu’nun, rektör Uslan’a hayırlı olsun ziyareti için üniversiteye geldiğinde, rektörlük makamında çektirdikleri fotoğraf; üniversite personelinin, İdare Mahkemesi’nin, ‘haklarını koruyup korumayacağı’ hakkında endişe duymalarına sebep olmuş ve yargıya gitmeye çekinir hale gelmişler.

İdari Yargıya başvuracak olan akademisyenler, Uslan ile Toklu arasındaki samimiyetten son derece rahatsız olduklarını, Toklu’nun, Uslan’ın makamına gelip böyle bir resim çektirerek, rektör hakkındaki şikayet ve davaları engellemeye yönelik bir algı oluşturduğunu belirttiler.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.