“YENİ DÜNYANIN LİDERİ ERDOĞAN’DIR” DİYEN MADURO’YA SUİKAST GİRİŞİMİ

Bu haber 05 Ağustos 2018 - 3:54 'de eklendi ve 4.287 kez görüntülendi.

Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun başkent Caracas’ta düzenlenen askeri törende yaptığı konuşma esnasında bomba yüklü bir drone patlatıldı. Maduro olay yerinden uzaklaştırılırken 7 askerin yaralandığı bildirildi.

Venezuella İletişim Bakanı Jorge Rodriguez, Maduro’nun konuşması sırasında tören alanına üzerinde patlayıcı bulunan drone ile saldırı düzenlenmek istendiğini açıkladı. Rodriguez, Maduro’nun herhangi bir yara almadığını ve güvenli bir yerde olduğu bilgisini paylaştı. Rodriques ayrıca, patlama sırasında 7 askerin yaralandığını açıkladı.

Uzun süredir ABD’nin başını çektiği küresel zorba güçler tarafından sindirilmek istenen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine gelirken, resmi Twitter hesabından yaptığı görüntülü paylaşımda, “Venezuela’nın dostu ve çok kutuplu yeni dünyanın lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine katılmak üzere Türkiye’ye gidiyorum” ifadelerini kullanmıştı. Başkan Maduro’ya düzenlenmek istenen bu son suikast teşebbüsünün, bu ziyaretin hemen ardından gerçekleşmesi manidar bulundu.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.