“YERLİ ÜRETİMİN LOGOSUNU ÜRETTİK!”

Konut sektöründeki satışların azalması ve döviz kurlarının yükselmeye başlaması ile ekonomik göstergeler uyarı vermeye başladı. Başta katma değeri yüksek ürünler olmak üzere birçok ürünü yurt dışından ithal eden ülkemizde ise yerli üretime yöneliş ilk olarak logo üretmekle başladı.

Bu haber 20 Eylül 2018 - 21:14 'de eklendi ve 1.108 kez görüntülendi.

Konut sektöründeki satışların azalması ve döviz kurlarının yükselmeye başlaması ile ekonomik göstergeler uyarı vermeye başladı. Başta katma değeri yüksek ürünler olmak üzere birçok ürünü yurt dışından ithal eden ülkemizde ise yerli üretime yöneliş ilk olarak logo üretmekle başladı. Söz konusu logonun geçtiğimiz gün tanıtımı yapılırken, bu gelişmeyi manşetinden duyuran Milli Gazete yayınladığı haberde şu ifadelere yer verdi;

 

Yıllardır “yerli üretim” çağrılarına kulak tıkanırken geçmişte yapılan çok sayıda fabrika da haraç mezat satıldı. Ekonomik krizin iliklerimize kadar hissedildiği bu günlerde ise ilginç bir adım atıldı. Yerli ürün logosu üretildi. Türkiye’de üretilen yerli ürünler için logo geliştirdiklerini kaydeden Ticaret Bakanı Pekcan Ruhsar “Yerli üretimimize sahip çıkmak, çocuklarımızın zengin geleceğine sahip çıkmaktır” açıklamasında bulundu.

“KENDİ ÜRÜNLERİNİ TÜKETMEDEN KENDİ TÜKETTİKLERİNİ ÜRETMEYEN ÜLKE ZENGİNLEŞEMEZ”

Ticaret Bakanı Pekcan, ‘Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Türkiye’de üretilen yerli ürünler için logo geliştirdiklerini kaydetti. Pekcan, “Böylece vatandaşlarımız etiketlerden burada üretilen ürünlerin ayrımını yapabilecekler. Vatandaşımıza bu ülkede üretilmiş ürünleri gösterecek. Kendi ürünlerini tüketmeden kendi tükettiklerini üretmeden ülkelerin zenginleşmesine imkan yok. Varsa da bu kısıtlı ve geçici bir süre olacaktır” diye konuştu.

“YERLİ ÜRETİM ZENGİNLİĞİMİZ, MİRASIMIZ, GÜCÜMÜZ VE ÇOCUKLARIMINZ MUTLU GELECEĞİ”

“Bu ülkede yaptırım yapan, Türkiye’de istihdam oluşturan, bize inanan, bizimle beraber ürünlerini burada üreten yabancı firmaların ürünleri de yerlidir. Onlarda da aynı yerli üretim logosu kullanılacaktır. Onların da buradaki varlıklarını destekliyoruz. Bu topraklarda üretilen ürünleri hep beraber tüketip tükettiklerimizi hep beraber üretmek için buradayız. Çünkü yerli üretim zenginliğimiz, mirasımız, gücümüz ve çocuklarımızın mutlu geleceği”

Kaynak: milligazete.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN