SON DAKİKA

YÖK BAŞKANI SARAÇ, FETÖ’CÜ TEKALAN İLE 130 KEZ NE GÖRÜŞTÜ?.

Bu haber 02 Mart 2019 - 23:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve yolsuzluk konuları başta olmak üzere kendisine yapılan binlerce şikayeti savcılıklara iletmek yerine yıllarca sümen altı etmekle suçlanan ve FETÖ mücadelesinde sınıfta kaldığı değerlendirmelerine konu olan Yükseköğretim Kurulu (YÖK), şimdi de Başkanı Yekta Saraç’ın ilginç ilişkileri ile gündemde.

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın, hakkında yakalama kararları bulunan FETÖ’nün tepe yöneticilerinden Şerif Ali Tekalan ile özel cep telefonları aracılığı ile 130 kez görüşme ve mesajlaşmada bulunduğu ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Yekta Saraç ile ilgili “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” iddiasıyla açtığı soruşturma dosyasında, “FETÖ/PDY terör örgütü tepe yönetiminde yer alan Şerif Ali Tekalan ile 130 kez (Şerif Ali Tekalan’a ait 0 533 … 01 82 – kendisine ait 0 533 … 98 88 GSM hattı ile görüşme ve mesaj kaydının olduğu)” tespitine yer verildi.

Soruşturma dosyasında görüşme kayıtlarının tarih ve detaylarına yer verilmezken, Kasım 2014’te YÖK Başkanlığı’na seçilen Saraç’ın, 2015 sonunda firar eden ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gri kategoride 300 bin TL ödülle “aranan teröristler” listesinde yer alan ve FETÖ’nün “YÖK İmamı” olduğu belirtilen Şerif Ali Tekalan’la 130 kez ne konuştuğu merak konusu oldu.

BANK ASYA HESABI DA VAR!.

Bu bilgiye rağmen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, “Kovuşturmaya yer Olmadığına Dair Karar”la kapattığı soruşturma dosyasında, YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın, Bank Asya’da hesabının bulunduğu bilgisine de yer verildi. Dosyada, “Bank Asya’da hesap artışının bulunmadığı” denirken, bu ifade Yekta Saraç’ın Bank Asya’da hesabının olduğu ancak hesabına ek para yatırılmadığı şeklinde yorumlandı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.