YÜKSEK LİSANSTA MÜLAKAT REZİLLİĞİ

Bu haber 20 Ağustos 2018 - 2:04 'de eklendi ve 2.587 kez görüntülendi.

Namık Kemal Üniversitesi’nde açılan yüksek lisans programı için ALES notu 76, diploma notu 96 olan birçok öğrenci elenirken, hakkında FETÖ’den soruşturma yürütülen Genel Sekreter Abdullah Yinanç’ın 52 yaşındaki eşi Arife Yinanç, ALES puanı 58 olmasına rağmen mülakatta 95 verilerek programa kabul edildi.

Namık Kemal Üniversitesi’nde ALES puanı 58 olmasına rağmen mülakatta 95 verilen 52 yaşındaki Arife Yinanç isimli aday yüksek lisansa kabul edilirken, ALES notu 76, diploma notu 96 olan birçok öğrencinin elenmesi, “adalet bunun neresinde?” dedirtti. Düşük puan, yüksek mülakat notuyla diğer adayları geride bırakan Arife Yinanç’ın, Üniversite Genel Sekreteri Abdullah Yinanç’ın eşi olması da ayrıca mide bulandırdı.

GENEL SEKRETER’İN EŞİ ÇIKTI..

NKÜ tarafından ‘sağlık yönetimi’ tezli yüksek lisans programı açıldı. Mülakat sonucunda programa 10 kişi kabul edildi. Alınanlar arasında en düşük ALES puanı olan bir isim dikkat çekti. Bu ismin Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreteri Abdullah Yinanç’ın 52 yaşındaki eşi Arife Yinanç olduğu görüldü.

SINAVA GİRENLER İSYAN ETTİ

Bu durum üniversite çevresinde tepkilere neden oldu. Üniversitede görevli bir ismin eşinin mülakatta yüksek not verilerek yüksek lisansa alınması beraberinde ‘torpil’ iddialarını getirdi. Tekirdağ’da haftalık yerel yayın yapan yerel bir gazeteye konuşan bir öğrenci, “Kafalarına göre mülakat yaptılar. Almak istediklerini aldılar. Yıllar önce okulundan mezun olmuş genel sekreterin eşinin mülakatta 95 aldığını öğrendim şok oldum” ifadeleriyle duruma tepki gösterdi.

FETÖ’DEN SORUŞTURULUYOR..

Bu arada, eşine 95 mülakat puanı verilerek yüksek lisansa kabul edilen NKÜ Genel Sekreteri Abdullah Yinanç’ın, FETÖ kapsamında hakkında soruşturma yürütülen bir isim olduğu kaydedildi.

Kaynak: kapakligazetesi.com.tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.